Cod galben de caniculă în sudul țării. Temperaturi de până la 35°C
La Chișinău va fi amplasată o stație automată de monitorizare continuă a aerului atmosferic de tip trafic, care va fi capabilă să înregistreze nivelul de poluare preponderent influențat de emisiile provenite de la automobile. Anunțul a fost făcut de Agenția de Mediu. Stația a fost acordată Republicii Moldova de Guvernul Germaniei, prin intermediul Agenției de […]Read More
