Tinerii din regiunea Nistrului de Jos sunt invitați la o școală de vară dedicată mediului
Ministerul Energiei a lansat campania ,,Unde pierdem energie?”, o inițiativă care pune lupa pe consumul casnic și practicile care influențează direct la facturi. Prin această campanie, Ministerul Energiei își propune să combată miturile legate de consumul de energie și să încurajeze o relație mai conștientă și mai echilibrată cu energia, pornind de la lucruri simple, […]Read More
