De la 600 de lei amendă pentru persoanele care aruncă gunoiul pe geamul mașinii Mediu Ecopresa 4 iunie 2016 0 Susține Ecopresa, distribuie!Conducătorii auto, dar și pasagerii acestora, vor fi sancționați în cazul în care vor face mizerie în stradă, comunică Unimedia.info. Parlamentul a votat la 2 iunie 2016, în lectură finală, un… Postări asemănătoareCer să-i fie interzis Regiei Autosalubritate să captureze și să sterilizeze animalele. Petiție adresată consilierilor municipaliAJMTEM anunță tender – Ziua Mediului 2017Cum Moldova atrage turiştii cu vin şi naturăSentinţă în cazul căpriorului ucis în Rezervația naturală „Plaiul Fagului”: plata a 12 mii de lei și condamnare la închisoare cu suspendare condiţionatăCinci specii de păsări deosebite au fost observate în MoldovaMinisterul Mediului a inițiat procedura de elaborare a noii Strategii de MediuRepublica Moldova și-a propus să reducă emisiile de gaz cu efect de seră cu 70% până în 2030Proteste în Albania împotriva proiectului turistic de pe coasta Adriaticii, asociat familiei Trump/DOC/ Propunere de politică publică || Ce facem cu deșeurile solide din ChișinăuUn centru de informare și educație ecologică la Prutul de JosCazul Sîngera: fără „catastrofă ecologică”, dar cu nereguli sancționate de autoritățiPlatforme în loc de tuburi. 35 de platforme modulare pentru colectarea deșeurilor vor fi amenajate în curțile de bloc Susține Ecopresa, distribuie!