Peste 20 de mii de tone de îngrășăminte (NPK și sulfat de amoniu) păstrate în condiţii improprii au fost găsite joi, 15 februarie, de către polițişti în trei raioane ale țării: Edineț, Florești și Cahul. Acţiunile au fost întreprinse într-un dosar de spălare de bani și de păstrare necorespunzătoare a îngrăşămintelor. S-a constatat că substanţele […]Read More
Tags : Agenția pentru Siguranța Alimentelor
Articole recente
- Elevii din Terebna descoperă „La Castel”: lecție de natură, geologie și istorie în inima toltrelor Racovățului
- Cod galben de caniculă în sudul țării. Temperaturi de până la 35°C
- VOCEA NOII GENERAȚII – Elevii Republicii Moldova semnează o rezoluție pentru viitorul verde al Republicii Moldova
- Scandalul celor 913 căprioare și 534 de cerbi: necesitate ecologică sau interes cinegetic?
- Noi reguli pentru operatorii economici care desfășoară activități cu potențial de risc pentru mediu
- Peste un miliard de copii din lume sunt expuși riscurilor climatice, arată noul raport UNICEF
- Cel mai mare show de artificii din Chișinău stârnește controverse: petiție, reacții publice și poziția experților
- „Este primul inventar forestier din istoria țării noastre”. Guvernul a aprobat primul ciclu al Inventarului Forestier Național
- Ai găsit un pui de căprioară? Iată ce să nu faci
- Republica Moldova a devenit membră a primului tratat internațional dedicat combaterii pescuitului ilegal
- Ziua Fotografierii Naturii: imagini care ne apropie de mediul înconjurător
- O nouă șansă pentru textilele uzate: inițiative creative din Republica Moldova
- Petiție împotriva „Celui mai mare show de artificii” anunțat de primarul capitalei Ion Ceban
- România spune „nu” câinelui în lanț. Ce face Republica Moldova?
- De ce unele localități sunt mai vulnerabile la inundații decât altele
