Valentina locuiește în satul Sireți, iar deja de câțiva ani beneficiază de serviciu de colectare a deșeurilor. Femeia are un tomberon în care pune toate deșeurile pe care le adună în gospodărie, iar de două ori pe lună, acesta este golit de angajații întreprinderii de salubritate. Pentru serviciu, lunar, scoate din buzunar 35 de lei, […]Read More
Tags : taxa salubrizare
Sticky
Articole recente
- Păsări din Cartea Roșie, incluse în ordinul de vânătoare. Ornitologii avertizează că vânarea integrală a cotelor ar putea elimina populații întregi
- Protest la Chișinău al comunității de bicicliști, în contextul demolării „Apartamentului Deschis”
- Doi elani, împușcați ilegal la Briceni. Poliția a deschis dosar penal pentru braconaj
- FEERM aduce primele rezultate concrete pentru locuitorii Moldovei
- Ministrul suspendă recoltarea căprioarelor și cere o nouă evaluare. Institutul de Zoologie: „Acum este imposibil să fie numărate corect”
- Orheiul Vechi, descoperit la pas: lecție de natură și istorie pentru elevii din Vatra
- Micii aventuriști într-o drumeție în inima Codrilor
- Tinerii din regiunea Nistrului de Jos sunt invitați la o școală de vară dedicată mediului
- O țară a biodiversității și a comunității. Columbia prin prisma unui activist civic din Republica Moldova
- Elevii din Badicul Moldovenesc au descoperit farmecul Rezervației „Prutul de Jos”
- Elevii din Terebna descoperă „La Castel”: lecție de natură, geologie și istorie în inima toltrelor Racovățului
- Cod galben de caniculă în sudul țării. Temperaturi de până la 35°C
- VOCEA NOII GENERAȚII – Elevii Republicii Moldova semnează o rezoluție pentru viitorul verde al Republicii Moldova
- Scandalul celor 913 căprioare și 534 de cerbi: necesitate ecologică sau interes cinegetic?
- Noi reguli pentru operatorii economici care desfășoară activități cu potențial de risc pentru mediu
