Seminar tematic pentru jurnaliștii și ONG-urile de mediu privind implementarea Registrului național al emisiilor și al transferului de poluanți 16 noiembrie 2018, ora 9:00 Oficiul Prevenirea Poluării Mediului pe lângă Ministerul Agriculturii, Dezvoltării Regionale și Mediului, în colaborare cu Asociația Jurnaliștilor de Mediu și Turism Ecologic din Republica Moldova, invită jurnaliștii interesați de subiectele de […]Read More
Tags : seminar tematic
Articole recente
- Aceleași practici la trei ani distanță. Rădăcini distruse ale copacilor în reabilitarea trotuarului de pe 31 August 1989
- Compostare comunitară la Chișinău: un proiect pilot pentru reducerea deșeurilor organice
- Investiții de până la 425.000 de euro pentru dezvoltarea reciclării în Republica Moldova
- Ziua Mondială a Oceanelor: importanța și amenințările pentru mări și oceane
- O nouă hotărâre aprobată de Guvern: „Apele Moldovei” este reorganizată pentru eficientizarea infrastructurii hidrotehnice
- „Apartamentul Deschis” din Chișinău a fost demolat. Comunitatea anunță protest în fața Primăriei
- VOX: Ce înseamnă protecția mediului pentru locuitorii din Chișinău
- De Ziua Mondială a Mediului, ne reamintim că un viitor durabil se construiește prin responsabilitate comună
- Pescuitul ilegal amenință ecosistemele acvatice din Republica Moldova
- Cum arată un oraș construit pentru oameni? Un documentar despre urbanism va fi proiectat în această duminică
- Albinele din Republica Moldova, amenințate de utilizarea pesticidelor. Autoritățile și apicultorii trag un semnal de alarmă
- Drum surpat la Ialoveni în urma ploilor. Salvatorii intervin în mai multe regiuni ale țării
- Tăieri ilegale și deversări de ape uzate în nordul țării. Prejudiciul adus mediului depășește 68 de mii de lei
- Cum se numește oficial râul, dealul sau satul tău? Republica Moldova are acum un registru unic pentru denumirile geografice
- „Trebuie să fii un erou ca să circuli cu bicicleta”. Cum arată mobilitatea pe două roți în Chișinău
