Cod galben de caniculă în sudul țării. Temperaturi de până la 35°C
În contextul riscurilor de poluare pe Nistru, autoritățile anunță instalarea a 15 posturi automate de monitorizare până în toamnă. Noile stații vor fi utilizate în principal pentru măsurarea cantității de apă, urmând ca ulterior să fie dezvoltată și componenta de monitorizare a calității. Declarațiile au fost făcute de Gheorghe Hajder, ministrul Mediului în cadrul emisiunii […]Read More
