Jurnaliștii din Moldova care activează în presa scrisă, online, radio, podcast, TV, film sau video pot aplica până pe 30 aprilie 2025 la SDG LABORATORY – un program internațional dedicat jurnalismului de mediu, schimbărilor climatice și dezvoltării durabile. Participanții vor face parte dintr-o rețea regională formată din jurnaliști din Moldova, Germania, Polonia, Franța, Belarus și […]Read More
Tags : IDEM e.V.
Articole recente
- Micii aventuriști într-o drumeție în inima Codrilor
- Tinerii din regiunea Nistrului de Jos sunt invitați la o școală de vară dedicată mediului
- O țară a biodiversității și a comunității. Columbia prin prisma unui activist civic din Republica Moldova
- Elevii din Badicul Moldovenesc au descoperit farmecul Rezervației „Prutul de Jos”
- Elevii din Terebna descoperă „La Castel”: lecție de natură, geologie și istorie în inima toltrelor Racovățului
- Cod galben de caniculă în sudul țării. Temperaturi de până la 35°C
- VOCEA NOII GENERAȚII – Elevii Republicii Moldova semnează o rezoluție pentru viitorul verde al Republicii Moldova
- Scandalul celor 913 căprioare și 534 de cerbi: necesitate ecologică sau interes cinegetic?
- Noi reguli pentru operatorii economici care desfășoară activități cu potențial de risc pentru mediu
- Peste un miliard de copii din lume sunt expuși riscurilor climatice, arată noul raport UNICEF
- Cel mai mare show de artificii din Chișinău stârnește controverse: petiție, reacții publice și poziția experților
- „Este primul inventar forestier din istoria țării noastre”. Guvernul a aprobat primul ciclu al Inventarului Forestier Național
- Ai găsit un pui de căprioară? Iată ce să nu faci
- Republica Moldova a devenit membră a primului tratat internațional dedicat combaterii pescuitului ilegal
- Ziua Fotografierii Naturii: imagini care ne apropie de mediul înconjurător
