Secretara de stat a Ministerului Mediului, Iordanca-Rodica Iordanov, urmează să fie învestită în funcția de ministră a Mediului. Anunțul a fost făcut miercuri, 16 noiembrie, de către prim-ministra Natalia Gavrilița, la două luni după ce fosta ministră a Mediului și-a anunțat demisia. Rodica Iordanov a ocupat până acum funcția de secretară de stat a Ministerului […]Read More
Tags : comisie economie
Articole recente
- Elevii din Terebna descoperă „La Castel”: lecție de natură, geologie și istorie în inima toltrelor Racovățului
- Cod galben de caniculă în sudul țării. Temperaturi de până la 35°C
- VOCEA NOII GENERAȚII – Elevii Republicii Moldova semnează o rezoluție pentru viitorul verde al Republicii Moldova
- Scandalul celor 913 căprioare și 534 de cerbi: necesitate ecologică sau interes cinegetic?
- Noi reguli pentru operatorii economici care desfășoară activități cu potențial de risc pentru mediu
- Peste un miliard de copii din lume sunt expuși riscurilor climatice, arată noul raport UNICEF
- Cel mai mare show de artificii din Chișinău stârnește controverse: petiție, reacții publice și poziția experților
- „Este primul inventar forestier din istoria țării noastre”. Guvernul a aprobat primul ciclu al Inventarului Forestier Național
- Ai găsit un pui de căprioară? Iată ce să nu faci
- Republica Moldova a devenit membră a primului tratat internațional dedicat combaterii pescuitului ilegal
- Ziua Fotografierii Naturii: imagini care ne apropie de mediul înconjurător
- O nouă șansă pentru textilele uzate: inițiative creative din Republica Moldova
- Petiție împotriva „Celui mai mare show de artificii” anunțat de primarul capitalei Ion Ceban
- România spune „nu” câinelui în lanț. Ce face Republica Moldova?
- De ce unele localități sunt mai vulnerabile la inundații decât altele
